VENAR TS viac informácií
Na stiahnutie:
Anestetický prístroj VENAR TS zjednocuje funkcie a prednosti predchádzajúcich verzií prístrojov VENAR Libera a VENAR Omega do jedného koncepčného riešenia.
Prístroj má integrovaný blok monitoringu (modulom Profilungs), ktorý súčasne vykonáva aj funkciu prietokomeru umožňujúceho pohodlne a bezpečne riadiť a monitorovať množstvo a koncentráciu čerstvých plynov prichádzajúcich k pacientovi. Vykonáva všetky funkcie systému Profilungs (počítačom asistovaná ventilácia, diagnostika mechanických vlastnotí pľúc, archivácia, optimalizácia). Ovládanie je realizované 15" dotykovou obrazovkou.
Základnú verziu prístroja je možné dovybaviť širokým spektrom doplnkových technológií a modulov. VENAR TS môže byť vyhotovený aj v prevedení pre prácu so Xenónom, novým a moderným anestetikom. V takomto prevedení je plne optimalizovaný čo sa týka funkcií, parametrov a cenovej dostupnosti.
VENAR TS poskytuje možnosť dovybavenia prístroja stanicou s lineárnymi injekčnými dávkovačmi, BIS monitorom a bezdrôtového pripojenia k centrálnemu monitorovaciemu systému Chirana ICARD.
Základné technické charakteristiky: 
-
ventilátor: s elektrickým pohonom
-
dychový objem: 10 – 1500 ml
-
dychová frekvencia: 4 –80 / min
-
minútová ventilácia: 0,5 – 25 l/ min
-
Ti:Te, %: 20 – 80 % (od 1:4 do 4:1)
-
poinspiračná pauza: od 0 do 50%
-
prietokomer: elektronický
-
držiak odparovačov: na 2 odparovače
Režimy ventilácie:
-
CMV – ventilácia riadená objemom
-
PCV – ventilácia riadená tlakom
-
SIMV-PS – synchronizovaná záložná ventilácia s tlakovou podporou spontánneho dýchania na úrovni tlaku PEEP
-
PS – tlaková podpora pri spontánnom dýchaní pacienta
-
MAN – ručná ventilácia za pomoci vaku
-
SPONT – ventilácia pri spontánnom dýchaní pacienta
-
Režimy SIMV-PS, PS a SPONT sú nevyhnutné pre optimalizáciu procesov synchronizácie dýchania pacienta a práce ventilátora
-
MLV – viachladinová ventilácia pľúc
Monitorované parametre:
-
monitoring všetkých parametrov ventilácie vrátane pľúcnej mechaniky (Ti, Te, PAi, PAE, PEEP, Cst, Cdyn, Vt, Mv, f,...)
-
monitoring prostredníctvom grafov a dynamických slučiek charakterizujúcich stav dýchacích ciest pacienta
-
elektronický prietokomer umožňuje kontrolu množstva spotrebovaného plynu za operáciu
-
možnosť optimalizácie ventilácie, rýchleho nastavenia parametrov ventilátora pomocou funkcie Auto start, ukladanie trendov, udalostí a editácia širokého spektra dát
Bezpečnosť:
-
v prístroji je realizovaný trojúrovňový systém alarmov formou svetelnej aj zvukovej signalizácie
-
pre extrémne situácie možnosť rýchleho spustenia prístroja v režime CMV po zadaní jediného parametra - hmotnosti pacienta
-
zabudovaný elektronický prietokomer s ochranou proti hypoxickej zmesi
-
monitorovanie FiO2 paramagnetickým analyzátorom (SIDE stream)
-
pri prerušení dodávky kyslíka, prístroj uskutočňuje ventiláciu vzduchom pomocou zabudovaného kompresora
-
minimálna doba práce zabudovaného akumulátora – 120 min.
Výhody prístroja:
-
využíva sa súčasný elektrický pohon práce ventilátora, ktorý na rozdiel od zastaraného systému „vaku vo valci“ zabezpečuje podrobnú kontrolu parametrov ventilácie a nevyžaduje ďalšiu spotrebu vzduchu na riadenie a prácu systému. Okrem toho, ventilátor pracuje úplne nehlučne a s vysokou presnosťou
-
rozšírený monitoring umožňuje získať presnejšiu predstavu o priebehu anestézie
-
široká škála režimov ventilácie: CMV, PCV, SIMV-PS, PS, MAN, SPONT, MLV garantuje minimalizáciu traumy pacienta počas anestézy.
-
funkcia Auto start umožňujúca rýchlu automatizovanú ventiláciu pacienta
-
aktívny systém odsávania vydýchnutých plynov
-
možnosť automatického prepnutia napájania plynov (O2 a N2O) z centrálneho rozvodu na tlakové fľaše a späť
-
systém upevnenia odparovačov Selectatec so systémom uzamknutia Interlock (systém blokovania práce odparovača)
-
v prístroji sa využíva precízny elektronický prietokomer EFA alebo elektronický zmiešavač EFA 3 De Lux, ktorý zabezpečuje:
-
presnejšie dávkovanie plynov, monitorovanie prietoku čerstvej zmesi
-
zvýšenú úroveň ochrany pred hypoxiou vďaka monitorovaniu FiO2
-
zobrazenie spotreby plynu v priebehu operácie, sumárne a každého plynu zvlášť
-
indikáciu prietoku čerstvej zmesi v číslicovej forme ako i vo forme stĺpcových grafov
-
-
systém Profilungs zabudovaný v prístroji Venar TS umožňuje viachladinovú ventiláciu pľúc (význam najmä pri náročných napr. kardiologických operáciách, kde sa využíva pripojenie pacienta na mimotelový obeh)
Prevedenia prístroja:
-
VENAR TS Xenon – táto najvyššia konfigurácia prístroja VENAR obsahuje modul Profilungs s elektronickým zmiešavačom EFA 3 de Luxe, analyzátor anestetických plynov Agas, pacienský monitoring Chirana ICARD ako i špeciálny analyzátor xenónu vrátane monitora koncentrácie Xe a systému zberu odpadového xenónu.
Prístroj Venar TS v prevedení Xenon predstavuje vyspelú technológiu, ktorá umožňuje realizovať počítačom asistovanú „ultra“ minimal-flow inhalačnú anestéziu. Dosiahnutie inhalačnej anestézie prietokmi na hranici metabolických potrieb pacienta prináša nielen medicínske prednosti, ale i vysoké ekonomické zhodnotenie, čo vrátane zberu vydýchnutého nespotrebovaného xenónu do špeciálnej nádoby s možnosťou ďalšej recyklácie, súhrnne prináša rozsiahlu úsporu spotreby xenónu a ekonomizáciu jeho praktickej aplikácie.
Xenón nespôsobuje žiadne negatívne vedľajšie účinky ako súčasne používané anestetiká, ale naopak chráni mozog a celý organizmus a starých ľudí v rizikovom veku (vyžadujúcich i jednoduchšie operácie, ktoré ale z dôvodu rizika srdcového zlyhania a ďalších negatívnych vedľajších vplyvov v súčasnosti používaných anestetík nemôžu absolvovať, pričom však tieto riziká a negatívne vplyvy u Xenónu odpadajú).